Психологічні поради для батьків у підтримці при адаптації дітей під час дистанційного навчання.


 

Ми як дорослі, маємо розуміти, що під час карантину діти перебувають у стані стресу. Вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, від стану напруги, в якому перебувають батьки, від зміни режиму та обмежень.

Тобто діти в цей складний час, потребують батьківської підтримки та психологічної допомоги.

  • Для дітей було б добре, щоб їхній робочий день і день взагалі починався не о 8:00, а на годину пізніше. Це був би величезний внесок у їхнє здоров'я. Адже їхні потреби у сні більші, ніж зазвичай.
  • Було б чудово, якщо разом з дитиною обрати та встановити певний звуковий сигнал, який кличе його робити уроки. Так можна організувати весь денний розклад. Чим менше наказів із сторони батьків, що робити, - тим краще. Усе, що стосується наказів, краще перенести в повідомлення у месенджер чи якісь звукові сигнали.
  • Учню важливо бачити, що якщо він щось зробив, то це він зробив не даремно. Треба говорити, як ви цінуєте те, що він робить.
  • Якщо ви сидите зі своєю дитиною і намагаєтесь вчити з нею уроки, ви точно будете час від часу відчувати гнів ("Як він/вона може не розуміти, це ж просто?"), безпорадність ("Я не вмію пояснювати", "я не можу зрозуміти як робити завдання сам") Як з цим обходитись? Робити видих і нагадувати самому собі, що ви не вчитель, що коли ми намагаємося вчити наших дітей, ми занадто емоційно залучаємося і це тільки заважає процесу навчання і не покращує стосунки з дітьми. Залиште цю роботу професіоналам, організуйте можливість поспілкуватись з вчителем, коли виникають питання.
  • Організовуючи роботу в умовах дистанційного навчання, нагадуйте собі час від часу, що діти відзеркалюють наш емоційний стан.
  • Пам'ятайте! Коли батьки в тривозі, дітям важко бути спокійними і врівноваженими.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.

Правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Рекомендації для батьків під час літніх канікул.